Veselá myseľ

 

Bylinná zmes pomáhajúca zlepšovať náladu a pamäť.

Zloženie: vňať medovky, citrónovej trávy, pamajoránu, list rozmarínu, koreň ženšena, plod schizandry, kvet levandule a divozelu.

Dostupnosť Zvoľte variant Skladom Skladom
Variant
€2,30 €6,20 od €2,30
   
Kategória Čaje
 

Krajina pôvodu: Česká Republika

Medovka a levandula prispievajú k duševnej pohode - relaxácie. Pamajorán prispieva k normálnej činnosti kardiovaskulárneho systému - krvný tlak. Ženšenu pomáha vzpružovať, zlepšiť všetky životné funkcie, metabolizmus i krvný obeh, oživiť pamäť, myslenie, hospodárenie s energiou, uvádzať telo do rovnováhy, odstraňovať vyčerpanosť a človek sa tak cíti celkovo zdravšie. Citrónová tráva detoxikuje organizmus a posilňuje imunitu. 

Pred 200 rokmi sa ľudia liečili iba prostriedkami z prírody. Dnes sa k tejto starej múdrosti zase vraciame. To, že rastliny disponujú veľkou liečivou silou je vedecky dokázané a všeobecne známe už po stáročia. Prírodná medicína často pomáha rovnako dobre ako niektoré chemicky vyrobené lieky.

Bylinky by sme mali užívať ako prevenciu. Nemá význam robiť silné čaje, účinok väčší nebude. Nečakajte až ochoriete. Nikdy nezabudnite na to, že bylinka nie je všeliek. V prípade akýchkoľvek pochybností sa poraďte s lekárom.

PRÍPRAVA ČAJU:

vriacou vodou zalejte zmes v pomere 2 g (2 vrchovaté čajové lyžičky) na 250 ml vody. Ponechajte 5-10 minút lúhovať. Potom preceďte.