• 1 z 2
 

Slnko Himalájí

 

Výrazná chuť indickej bylinky Tulsi (indická bazalka) v kombinácií so sladkou chuťou kvetín.

Zloženie: Tulsi, rooibos zelený, zázvor, škorica, železník, rumanček (kvet), lupene a puky ruže, levanduľa (kvet), broskyňa kúsky (broskyňa, ryžová múka),prírodná aróma.

Dostupnosť Zvoľte variant Skladom Skladom
Variant
€3,90 €10,50 od €3,90
   
Kategória Bylinné zmesi
 

Krajina pôvodu: vyrobené v EU

Hlavnou zložkou čaju je Tulsi - Bazalka posvätná,  tropická rastlina pôvodom z Indie, kde je nazývaná Tulsi a je považovaná za svätú bylinu. Okrem náboženského významu, má tiež zásadný význam priaznivých účinkov a používa sa hojne v Ájurvédskej medicíne. Tulsi sa považuje za "kráľovnú bylín". Tulsi posilňuje obranyschopnosť, jedná sa o silný antioxidant. Podporuje životnú silu. Navodzuje fyzickú pohodu a uvoľnenie. Prispieva k metabolizmu tukov, cholesterolu a krvného cukru. Odporúča sa na posilnenie organizmu, proti stresu, pri nachladnutí, na podporu životnej sily a energie.

Druhou hlavnou zložkou zmesy je Rooibos -  je krík tvorený tenkými vetvičkami a malými ihličkovými lístkami (asi 1cm dlhými). Pestuje sa iba na plantážach Južnej Afriky o celkovej rozlohe len 25.000 hektárov. Nakoľko neobsahuje kofeín je vhodný k celodennému popíjaniu pre všetkých, včítane malých detí. Je veľmi lahodný, pije sa teplý aj studený. Je významným zdrojom vitamínov a minerálov, predovšetkým vitamínu C, železa a medi. Preto je vhodný pre športovcov, ťažko pracujúcich a pri dodržiavaní zdravého pitného režimu nielen dospelých ale aj detí (mnohí rodičia pripravujú pripravujú svojim deťom rooibos do fľaše, ako celodenný nápoj počas pobytu v škôlke/škole). Má výrazne ukľudňujúce účinky, preto pomôže večer pri zaspávaní, ako aj počas dňa plného stresu. Tlmí napätie organizmu, pôsobí proti depresiám, stavom úzkosti . Účinne pomáha pri tráviacich a žalúdočných problémoch. Utlmuje alergické prejavy hlavne pri sennej nádche a alegiách na domáci prach. Pomáha pri predchádzaní civilizačným chorobám. Výborne funguje nielen zvnútra organizmu, ale aj zvonku, ako obklad alebo súčasť pleťových masiek na akné a predčasné starnutie kože. Neobsahuje žiadne kalórie a doporučuje sa ako výborný doplnok rôznych odtučňovacích kúr a diét.

PRÍPRAVA ČAJU:

vriacou vodou zalejte zmes v pomere 2 g (2 vrchovaté čajové lyžičky) na 250 ml vody. Ponechajte 5-10 minút lúhovať. Potom preceďte