• 1 z 2
 

Korenisté zmesi

 

K najobľúbenejším čajom patria jednoznačne aj príjemné korenisté čaje inšpirované indickou ájurvédou - naukou o dlhom a zdravom živote. Využívajú silu korenín a bylín. Výborné sú v kombinácií s mliekom ( kľudne rastlinným ) a medom. 

Varianty nájdete nižšie v popise.

Dostupnosť Zvoľte variant Skladom Skladom Skladom Skladom Momentálne nedostupné Momentálne nedostupné
Variant
€4,30 €11,60 €3,90 €10,50 €2,70 €7,30 od €2,70
   
Kategória Čaje
 

 

Krajina pôvodu: Česká Republika

1. Ajurvédsky čaj Yogi 

Ajurvédsky čaj so zázvorom a hrejivým korením. Čaj je úzko spojený s jogou a ajurvédou. Uvádza organizmus do rovnováhy a obnovuje jeho sily. Zvyšuje obranyschopnosť. Posilňuje nervový systém, dodáva energiu, rozjasňuje myseľ. Je liekom aj prevenciou pri nachladení a alergiách. Neobsahuje kofeín.

2. Ajurvédsky čaj Kakao - kardamón

Čaj s chuťou kakaových bôbov, fenikla a kardamónu. Ajurvédske čaje sú súčasťou učenia ajurvéda, v ktorej sa zmesi bylín a korenia podporne využívajú k posilneniu tela a k duševnému zkľudneniu.

Zloženie: pomarančová kôra, škorica, fenikel, kakaové jadrá, žihľava, kardamón, kakaové šupky, aníz

3. Ajurvédský čaj Aktivna žena 

Ajurvédsky čaj so zázvorom a hrejivým korením. Čaj je úzko spojený s jogou a ajurvédou. Uvádza organizmus do rovnováhy a obnovuje jeho sily. Zvyšuje obranyschopnosť. Posilňuje nervový systém, dodáva energiu, rozjasňuje myseľ. Je liekom aj prevenciou pri nachladení a alergiách. Neobsahuje kofeín.Zázvor priaznivo pôsobí na svaly, zabezpečuje vitalitu Škorica, kardamon a klinčeky podporujú normálne trávenie Sladké drievko má pozitívny vplyv na duševné zdravie a obranyschopnosť organizmu Korenie a púpavový koreň podporujú normálnu funkciu pečene

 Zloženie: kúsky zázvoru a pomarančovej kôry, klinčeky, škorica, kardamón, borievky, fenikel, koreň sladkého drievka, koreň púpavy, čierne korenie, koreň angeliky

4. Ajurvédský čaj bieleho slona

Ajurvédsky čaj s vitalizujúcimi účinkami. Ajurvédske čaje sú súčasťou učenia ajurvéda, v ktorej sa zmesi bylín a korenia podporne využívajú k posilneniu tela a k duševnému zkľudneniu.

Zloženie:škorica, citrónová tráva, kokos, kandizovaný ananás, zázvor, kardamón, klinčeky, ružové a čierne korenie, aróma

PRÍPRAVA ČAJU:

Čaj pripravujeme klasickým spôsobom v peknej kanvičke alebo šálke so sitkom, ktoré umocňujú pôžitok z pitia čaju i pozitívny vplyv čaju na ľudský organizmus.

Dobrú vodu necháme krátko zovrieť. 5 g čajoviny (cca 1,5 – 2 čajové lyžičky) zalejeme horúcou vodou 100°C o objeme 2,5 – 3,5 Dl a necháme lúhovať 5-8 minút. Nálev zlejeme a pijeme čerstvý a teplý.