English breakfast

 

Výdatná zmes čiernych čajov s vysokým podielom Assamu, ktorá je vhodná v kombinácii s mliekom. Malé lístky majú červenkastý vzhľad. Čaj má silný povzbudivý účinok.

Zloženie: zmes assamských čajov

Dostupnosť Zvoľte variant Skladom Skladom
Variant
€3,20 €8,70 od €3,20
   
Kategória Čaje
 

Krajina pôvodu : India

Výdatná zmes niekoľkých čiernych čajov s vysokým podielom Assamu. Výborne sa hodí s mliekom k bohatým raňajkám v tradičnom anglickom štýle. Dokonca aj samotný  nálev pripomína svojou vôňou horúci toast s medom. Čaj obsahuje dosť kofeínu, takže bez problémov nahradí rannú kávu.

Čierny čaj je čaj z oxidovaných listov čajovníka, obsahuje celý rad pre telo prospešných látok. Pomáha predchádzať infarktu a chorobám srdcovo - cievneho systému. Okrem toho prospieva aj preťaženým a napätým nervom. Čierny čaj obsahuje triesloviny, ktoré majú za následok jeho výraznú trpkú chuť, pričom sa ich v ňom nachádza asi 5 – 12% z celkového obsahu. Tieto látky sú veľmi prospešné pre tráviaci trakt a pomáhajú aj pri reume a vysokom krvnom tlaku. Čierny čaj obsahuje aj kofeín (teín), ktorý povzbudzuje váš mozog, no bez toho, aby zaťažoval srdcovo-cievny systém a váš krvný obeh. Okrem toho čierny čaj obsahuje aj: vitamíny:B1,P, minerálne látky: fluór, draslík, éterické oleje, chlorofyl. Pomáha odbúravať stres, podporuje trávenie, upokojuje črevá a žalúdok, uľahčuje prenos kyslíka do telesných orgánov, zlepšuje dýchanie.

PRÍPRAVA ČAJU:

Čaj pripravujeme klasickým spôsobom v peknej kanvičke alebo šálke so sitkom, ktoré umocňujú pôžitok z pitia čaju i pozitívny vplyv čaju na ľudský organizmus.

Dobrú vodu necháme krátko zovrieť. 5 g čajoviny (cca 1,5 – 2 čajové lyžičky) zalejeme horúcou vodou 95-100°C o objeme 2,5 – 3,5 Dl a necháme lúhovať 2-4 minúty. Nálev zlejeme a pijeme čerstvý a teplý.