• 1 z 2
 

Darjeeling - rôzne druhy

 

Darjeelingy vynikajú sladkou, harmonickou, niekedy korenistou chuťou, v ktorej sa odrážajú tóny kvetín a sviežeho povetria.

Zloženie: indický čierný čaj 

Varianty nájdete nižšie v popise.

 
Dostupnosť Skladom
Variant
€9,50
   
Kategória Čaje
 

Krajina pôvodu : India

Ak je niektorý z čajov považovaný za vzácny, exkluzívny a veľmi žiadaný, tak je to Darjeeling. Na nekonečných čajových plantážach pod Himalájami ho zbierajú prevážne ženy. Nielen zber ale tiež zpracovávanie čajú sprevádza mimoriadna pečlivosť a citlivý prístup k vzácnemu charakteru. S najmladšími a najvzácnejšími lístkami čajovníkov je potrebné zaobchádzať nežne a s láskou.

Darjeelingy vynikajú sladkou, harmonickou, niekedy korenistou chuťou, v ktorej sa odrážajú tóny kvetín a sviežeho povetria. Ťažko sa dajú prirovnať k tradičným čiernym čajom, pretože ich lístky sú oxidované kratšie. Pochádzajú z vysokých hôr, v ktorých získavajú skutočne jedinečný chuťový profil. Zbiera sa niekoľko krát za sebou, prvý zber býva očakávaný podobne ako prvé mladé víno. Nakoľko ide o čaje čierne, ponúkajú okrem mimoriadneho choťového zážitku tiež radu zdravotných prínosov. Od podpory imunity cez schopnosť pomocť pri prechladnutiu a žalúdočných potiažach až po optimalizáciu krvného cukru.

1. DARJEELING MULLOOTAR EX 2 SFTGFOP1 FF 2021 ORGANIC

Kvalitný jarný himalájsky čierny čaj s obsahom mladučkých púčikov.

Skorý jarný zber 2021

Pre tento veľmi skorý jarný zber sú typické malinké, mladučké zelené čajové lístky a drobné biele púčiky, ktoré dávajú charakter kvalitne oxidovaným mladým lístkom čaju. Vôňa suchého listu je svieža, kvetinová, v náleve sa objavujú skôr teplé, tmavšie tóny.

2. DARJEELING, NORTH TUKVAR, SFTGFOP 1, FF 2019,

Skorý jarný zber 2019 

Himalájsky jarný čierny čaj z Himalájí. 

Príprava čaju:

Odporúčame viacnálevovú prípravu čaju.

Do predhriatej čajovej kanvičky nasypeme 5-7 g čaju.

Čaj v kanvičke následne zalejeme vodou horúcou 100 °C a necháme lúhovať 1-2 minúty.

Teplé lístky v kanvičke zalejeme ešte niekoľkokrát podľa chuti, čaj je viacnálevový. Lúhovanie po druhom náleve po minúte predlžujeme.

Používanie krásnej príjemnej keramiky prináša hlbší pôžitok z čaju. Odporúčame.

S čajom sa nebojte experimentovať a pripraviť si to tak, ako Vám najlepšie chutí.